مزه دار کردن مرغ؛ 10 ترفند فوق العاده برای طعم دار کردن مرغ

در مهمانی‌ها، طعم‌دار کردن مرغ بسیار مهم است. در این موقعیت بهتر است تا روش مرینت کردن مرغ و خوش طعم کردن مرغ را بلد باشیم. مزه دار کردن مرغ چند روش مختلف دارد، که ما در این مقاله بهتون یاد دادیم.
17 دی 1401 توسط
بانک طعم
| 1 اظهار نظر

مرغ یکی از غذاهای خوشمزه و بسیار مقوی ایرانی است که در بسیاری از زمان‌ها پخت می‌شود و حتما بسیار آن را در خانه و در مهمانی‌های مختلف مصرف کرده‌اید. برای این که مصرف مرغ را به خوبی انجام دهید، اهمیت بسیار زیادی دارد که روش مزه دار کردن مرغ را به خوبی یاد بگیرید تا غذای بسیار خوشمزه‌ای درست کنید. برای خوشمزه‌تر شدن زیاد مرغ بسیاری از آشپزها از روش‌های مناسبی برای مرینیت مرغ استفاده می‌کنند. با انجام روش‌های مناسب مزه دار کردن مرغ به خوبی انجام خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین ترفند‌ها برای طعم دار کردن مرغ و خوش طعم شدن آن را با استفاده از ادویه‌جات و روش‌های مناسب، آموزش دهیم.

۱− بهترین ادویه برای طعم دار کردن مرغ 

یکی از ساده ترین روش ها برای مزه دار کردن مرغ این است که از انواع گیاهان معطر مانند ریحان، جعفری، آویشن، پونه کوهی و رزماری استفاده کنید. شما می‌توانید از انواع ادویه‌جات مانند پودر سیر، پودر پیاز، نمک، فلفل پاپریکا، فلفل قرمز و فلفل سیاه به عنوان بهترین طعم دهنده مرغ استفاده کنید. استفاده از گیاهان معطر و پاپریکا و فلفل قرمز می‌تواند گزینه بسیار مناسب‌تری برای طعم دار کردن مرغ باشد. نمک، فلفل و زردچوبه می‌تواند بهترین طعم دهنده مرغ در غذاهایی مانند خورشت و خوراک باشد.

اما استفاده از ادویه مرغ و ماهی می‌تواند ساده ترین روش باشد و طعمی متفاوت و بی نظیری را به مرغ خود بدهید. برای خرید ادویه مرغ و ماهی می‌توانید از فروشگاه بانک طعم اقدام کنید.

بریم برای خرید ادویه مرغ و ماهی

روش مزه دار کردن مرغ

۲− ساده ترین روش مرینیت مرغ​

روش بسیار مناسب دیگر برای مرینیت مرغ این است که مرغ را چند ساعت پیش از پخت با نصف فنجان آب لیمو، ۲ قاشق غذا خوری خردل، ۱ قاشق چای‌خوری نمک و یک فنجان روغن زیتون مزه‌دار کنید و پس از آن پخت مرغ را انجام دهید. این روش یکی از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌ها برای مرینیت مرغ می‌تواند باشد.

۳− طعم دار کردن مرغ با ادویه ایتالیایی

شما می‌توانید طعم دار کردن مرغ را با استفاده از ادویه ایتالیایی نیز به راحتی انجام دهید. برای مرینیت مرغ به این روش لازم است که مرغ را چند ساعت پیش از پخت با استفاده از یک چهارم فنجان روغن زیتون، ۲ قاشق چای‌خوری سرکه، ۱ قاشق چای‌خوری نمک، ۱ قاشق چای‌خوری پودر سیر و ۱ قاشق چای‌خوری پونه کوهی خشک شده مزه‌دار کنید و پس از آن به راحتی پخت مرغ انجام خواهد شد.

برای مزه دار کردن مرغ هم‌چنین می‌توانید مرغ را چند ساعت قبل از پخت با انواع بهترین طعم دهنده مرغ مانند نصف فنجان سس سویا، یک چهارم فنجان شکر قهوه‌ای، ۳ قاشق غذاخوری زنجبیل ریز خرد شده، یک قاشق غذا خوری سیر خرد شده، ۲ قاشق چای‌خوری روغن کنجد و یک قاشق چای‌‌خوری فلفل سیاه مزه‌دار کنید و به راحتی بپزید.

بریم برای خرید فلفل سیاه

طعم دار کردن مرغ

۴− طعم دار کردن مرغ به روش مکزیکی

برای طعم دار کردن مرغ به روش مکزیکی می‌توانید مرغ را چند ساعت پیش از پخت با استفاده از یک چهارم فنجان فلفل سبز تند، ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون، ۲ حبه سیر خرد شده،نصف قاشق پیاز خرد شده، یک قاشق غذاخوری فلفل قرمز، یک قاشق زیره سبز، یک قاشق پودر فلفل قرمز و یک قاشق چای‌خوری نمک مزه‌دار کنید و به خوبی پخت مرغ را انجام دهید.

روش دیگر مزه دار کردن مرغ این است که مرغ را چند ساعت پیش از پخت داخل ظرف بریزید. سپس نصف پیمانه ماست چکیده به آن اضافه کنید. پس از آن باید مقداری آب لیمو به آن اضافه کنید. سپس یک حبه سیر خرد شده را اضافه کنید. پس از آن برای طعم دار کردن مرغ به صورت بسیار عالی، روغن زیتون، پونه کوهی، سرکه، پودر گشنیز، نمک و فلفل را اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. پس از آن که این مواد به خوبی با هم ترکیب شدند بر روی ظرف سلفون بکشید و به مدت ۲ تا ۲۴ ساعت داخل یخچال بگذارید. خواهید دید مرینیت مرغ بسیار عالی انجام شده است.


۵− خوش طعم کردن مرغ با آب نمک

برای این که خوش طعم کردن مرغ را با استفاده از آب نمک انجام دهید، لازم است در یک لیتر آب ۵ قاشق چای‌خوری نمک بریزید. سپس آن را به جوش بیاورید و کمی صبر کنید تا خنک شود. پس از آن به آب کمی فلفل سیاه و سیر اضافه کنید. مرغ را داخل این ظرف آب قرار دهید. پس از گذشت چند ساعت مرغ را از ظرف بیرون بیاورید، به خوبی خشک کنید و داخل فر قرار دهید. با این کار بهترین طعم را به مرغ می‌توانید بدهید.

روش مزه دادن به مرغ

۶− مزه دار کردن مرغ مجلسی

روش مناسب دیگر برای مزه دار کردن مرغ مجلسی این است که مرغ‌ها را داخل ظرف بریزید و مقداری آب لیمو به آن اضافه کنید. پس از آن لازم است نصف قاشق چای‌خوری از هریک از سبزیجات خشک مانند نعناع، ریحان، پونه کوهی، آویشن و رزماری با سه قاشق روغن زیتون مخلوط کنید. سپس مقداری به آن نمک و فلفل نیز اضافه کنید. پس از آن مخلوط این مواد را روی مرغ بریزید و مرغ را به مدت ۲ تا ۲۴ ساعت داخل یخچال بگذارید.

۷− مزه دار کردن مرغ با آناناس

شما هم‌چنین می‌توانید مزه دار کردن مرغ را با استفاده از آناناس انجام دهید. برای این کار فیله مرغ را داخل یک ظرف بریزید. سپس آناناس را برش‌های ریز بزنید و به آن اضافه کنید. اضافه کردن مقداری آب آناناس نیز به مرغ می‌تواند مناسب باشد. پس از آن لازم است که به مرغ مقداری آب لیمو به همراه زنجبیل و سیر خرد شده را اضافه کنید. در انتها باید مقداری سرکه و فلفل به مرغ اضافه کنید. سپس بر روی ظرف سلفون بکشید و به مدت ۲۴ ساعت مرغ را داخل یخچال قرار دهید.

برای طعم دار کردن مرغ هم‌چنین می‌توانید ۲ عدد سیر خرد شده به همراه ۱ قاشق چای‌خوری زنجبیل تازه خرد شده، ۲ قاشق غذا خوری ماست، یک چهارم قاشق فلفل قرمز، ۲ قاشق چای‌خوری زیره سبز آسیاب شده، یک قاشق چای‌خوری ادویه تندروی (یکی از انواع کاربرد ادویه تندروی، مزه دار کردن است)، ۲ قاشق چای‌خوری گشنیز خرد شده و کمی زردچوبه را مخلوط کنید. پس از آن باید تکه‌های مرغ را به مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس ظرف مرغ را به مدت ۳ ساعت لازم است داخل یخچال قرار دهید.

بریم برای خرید ادویه

دادن مزه مناسب به مرغ

۸− طعم دار کردن مرغ برای جوجه کباب

شما ممکن است بخواهید مرغ را برای تهیه جوجه کباب مزه‌دار کنید تا بتوانید بهترین تجربه را از پخت جوجه‌کباب در منزل و تفریح داشته باشید. برای این کار پیش از تهیه جوجه کباب باید سینه مرغ را به تکه‌های یکسان برش بزنید. سپس پیازها را خرد کنید و مقداری روغن به آن اضافه نمایید. پس از آن لازم است که آبلیمو تازه، نمک، فلفل و زردچوبه به جوجه کباب اضافه کنید. همه‌این مواد را با مرغ هم بزنید و در انتها زعفران دم کشیده را به مرغ اضافه کنید. پس از آن مرغ را به مدت چند ساعت داخل یخچال قرار دهید.

اگر قصد مسافرت و یا طبیعت گردی دارید و می‌خواهید جوجه کباب درست کنید باید ادویه جوجه کباب بانک طعم را تست کنید که طعم متفاوت و بی نظیری را تجربه خواهید کرد.

۹− مزه دار کردن مرغ شکم پر

برای مزه دار کردن مرغ شکم‌پر نیز لازم است که یک عدد پیاز را خرد کنید و به آن مقداری نمک، فلفل، آبلیمو تازه، آب پرتقال و زردچوبه اضافه کنید. پس از آن مرغ را بشویید و زیر پوست مرغ را به سسی که آماده کرده‌اید، آغشته کنید. پس از آن مرغ را به مدت یک روز در یخچال بگذارید. هم‌چنین شما می‌توانید ۲ عدد پیاز را خرید کنید و کمی تفت دهید. سپس نمک ، زردچوبه ،دارچین ، آلو ، کشمش و ادویه کاری را به آن اضافه کنید. پس از این که مرغ را از یخچال خارج کردید و پیازها و پرتقال را از آن خارج کردید، با استفاده از این مواد تهیه شده داخل شکم مرغ را پر کنید. سپس مقدار کمی روغن بر روی مرغ بمالید و در نهایت مرغ را بپزید و از مرینیت مرغ لذت ببرید.

تهیه مرغ طعم دار خوشمزه

۱۰− استفاده از سیر و پیاز

یکی از روش‌های مناسب مزه دار کردن مرغ این است که باید ابتدا از سیر و پیاز استفاده و آن را خرد کنید. سپس باید یک چهارم فنجان کره آب شده را به آن اضافه کنید و در مخلوط کن به مقدار مناسب بریزید. پس از آن باید داخل مخلوط کن ۲ قاشق چای‌خوری آبلیمو، ۱ قاشق چای‌خوری نمک، ۳ قاشق چای‌خوری زعفران، یک قاشق آویشن، ۵ عدد موسیر خشک، ۱ قاشق چای‌خوری فلفل قرمز و نصف قاشق دارچین بریزید و آن‌ها را به خوبی مخلوط کنید. پس از آن باید مواد خشک شده به دست آمده را بر روی مرغ بریزید. مرغ را داخل کیسه در بسته بریزید و با دست نایلون را فشار دهید تا مواد مخلوط به خوبی وارد مرغ شوند. سپس کیسه را داخل ظرفی قرار دهید و به مدت ۴ تا ۲۴ ساعت درون یخچال بگذارید. خواهید دید که خوش طعم کردن مرغ با این کار به خوبی انجام خواهد شد. حال می‌توانید مرغ مزه‌دار شده را سرخ کنید و با مقداری آب، فلفل دلمه‌ای، هویج، پیازِ، کرفس و… بپزید یا آن را داخل فر قرار دهید. این روش می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای مزه دار کردن مرغ مجلسی باشد.

خرید ادویه مرغ و ماهی

در این جا سعی کردیم شما را با بهترین روش‌های مزه دار کردن مرغ آشنا کنیم تا بتوانید غذای مرغ را در منزل و مهمانی با بهترین طعم درست کنید و از خوردن آن بیشترین لذت را ببرید. به شما پیشنهاد می‌شود برای این که مزه بهتری به غذای مرغ بدهید، برای خرید ادویه مرغ و ماهی از فروشگاه بانک طعم با کیفیت و طعم بسیار عالی و قیمت بسیار مناسب اقدام کنید. بانک طعم ادویه مرغ و ماهی را با بهترین طعم در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید بهترین مزه را به مرغ خود بدهید و جلوی بوی بد مرغ را بگیرید. برای خرید ادویه مرغ و ماهی بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه محصولات شوید.

بریم برای خرید ادویه مرغ و ماهی

مرغ طعم دار خوشمزه

بانک طعم 17 دی 1401ارسال دیدگاه

ورود به سیستم یک نظر بنویسید