لیست کامل ادویه‌ های مخصوص هر غذا

جادوی خوشمزگی غذا، ادویه هایی است که ما در غذاها از آن‌ها استفاده می‌کنیم؛ مانند ادویه مخصوص آبگوشت، ادویه مخصوص پلو، ادویه مخصوص خورش و...
18 دی 1401 توسط
بانک طعم
| هنوز نظری وجود ندارد

حتما بسیاری از شما دوست دارید که غذاهای روزانه را با طعم و عطر بسیار عالی میل کنید. ادویه مخصوص غذا یک کلید اساسی برای طعم‌دار کردن و دادن عطر خوش‌بو به هر غذایی است. استفاده درست از ادویه در غذا کمک می‌کند که بهترین مزه را از هر غذایی که در خانه درست می‌کنید، تجربه کنید. بدون استفاده مناسب از ادویه مخصوص هر غذا حتی در صورت استفاده از مواد غذایی گران قیمت و بسیار باکیفیت نیز نمی‌توانید یک غذای خوشمزه و خوش‌طعم درست کنید. 

یکی از کارهای مهمی که هر آشپزی هنگام پخت غذا حتما باید دقت داشته باشد، انتخاب مناسب ادویه هر غذا است. اگر از ادویه مخصوص غذا به درستی در غذا استفاده کنید، بهترین طعم غذا را تجربه خواهید کرد. ادویه هر غذا مخصوص به خودش است و برای درست کردن غذایی متفاوت و خاص، باید استفاده درست از ادویه در غذا داشته باشید. از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین ادویه مخصوص هر غذا را برای شما معرفی کنیم.

بریم برای خرید ادویه

۱- ادویه مخصوص قورمه سبزی

یکی از محبوب‌ترین غذاهای خورشتی در میان ایرانیان، خورش قورمه‌سبزی است. این غذا اگر به خوبی پخته شود، از خوردن آن بسیار لذت خواهید برد. استفاده از ادویه مخصوص خورش قورمه‌سبزی می‌تواند طعم قورمه‌سبزی را از قبل هم بهتر کند. مهم‌ترین ترکیبات ادویه مخصوص غذا در قورمه سبزی شامل ادویه‌های پودر غوره، پودر لیمو، زردچوبه، فلفل سیاه، شنبلیله خشک و پودر رازیانه است. بسیار پیشنهاد می‌شود که زردچوبه را آسیاب کنید و از پودر زردچوبه در ترکیب ادویه مخصوص پلو و ادویه مخصوص خورش قورمه‌سبزی استفاده نمایید. با استفاده درست از ادویه در غذا قورمه سبزی بهترین خورشت را میل خواهید کرد.

مصرف ادویه مخصوص غذا

۲- ادویه مخصوص ماکارونی

ماکارونی یکی از غذاهای پرطرفدار دیگر است که مزه‌ای بسیار عالی دارد و همه از خوردن آن لذت می‌برند. با افزودن ادویه مخصوص غذا ماکارونی، طعم این غذای محبوب را چند برابر می‌توانید کنید. از بهترین انواع ادویه مخصوص ماکارونی، می‌توان به ادویه‌های تخم گشنیز، دارچین، هل، میخک، زنجبیل، آویشن، فلفل سیاه، جوز هندی، ادویه‌کاری و فلفل پاپریکا اشاره کرد. هر یک از این انواع ادویه مخصوص غذا می‌توانند بهترین طعم را به ماکارونی بدهند.

۳- ادویه پلویی ساده

برنج یکی از مهم‌ترین اجزای جدانشدنی غذای ایرانیان است و بسیاری از افراد در طول روز از آن استفاده می‌کنند. استفاده از ادویه مخصوص پلو، طعم‌ بی‌نظیر می‌تواند به غذای شما بدهد. اگر در حال پخت برنج ساده هستید، پیشنهاد می‌شود به عنوان ادویه مخصوص غذا برنجی از ادویه‌های پودر دارچین، پودر زیره سیاه، و پودر گل محمدی به اندازه یک قاشق غذاخوری و از پودر هل، ففل سیاه و پودر جوز هندی به اندازه یک قاشق مرباخوری استفاده نمایید.

تهیه ادویه برای غذا

۴- ادویه پلویی مخلوط ( لوبیاپلو، عدس‌پلو، باقالی پلو و… )

بسیاری از غذاها مانند لوبیا پلو، عدس پلو و باقالی پلو دارای پلو‌های مخلوط هستند. استفاده درست از ادویه در غذا دارای پلوی مخلوط می‌تواند به این صورت باشد که از ترکیب پلوی ساده با ادویه‌جاتی مانند پودر میخک به اندازه نصف قاشق مرباخوری و زنجبیل به اندازه یک قاشق مرباخوری استفاده کنید. به عبارتی این‌ ادویه‌ها به عنوان ادویه مخصوص پلو استفاده می‌شوند.

۵- ادویه مخصوص آبگوشت

اگر بخواهید یک آبگوشت حرفه‌ای و بسیار عالی را بپزید، توصیه می‌شود که حتما از ادویه مخصوص آبگوشت در آبگوشت استفاده کنید تا بهترین طعم را در خوردن آبگوشت تجربه کنید. حتما تا به حال شده است که در رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی دیزی خورده باشید و از طعم بسیار عالی آن لذت ببرید. این طعم بسیار عالی به دلیل استفاده از از ادویه مخصوص آبگوشت در این غذا است.

از مهم‌ترین انواع ادویه مخصوص غذا آبگوشت می‌توان به ادویه‌های پودر فلفل سیاه، زیره سیاه، پودر تخم گشنیز، پودر لیمو عمانی، مرزه، پودر دارچین، زردچوبه و جوز هندی اشاره کرد. هر یک این ادویه‌ها دارای خواص و طعم بسیار عالی هستند و آبگوشت شما را خوشمزه خواهند کرد.

روش پخت مرغ کاری

۶- ادویه مرغ و جوجه کباب

بوی بد مرغ و ماهی یکی از مشکلاتی است که همواره افراد از آن شکایت می‌کنند. استفاده از ادویه مرغ و ماهی یکی از راه‌ها برای از بین بردن بوی بد مرغ و دادن طعم مناسب به آن است. هم‌چنین از ادویه مخصوص جوجه کباب و ادویه مخصوص مرغ می‌توانید برای رفع بوی بد مرغ و دادن طعم مناسب به آن استفاده کنید. ادویه مخصوص غذا مرغ که برای خوشمزه کردن آن استفاده می‌شود، شامل ادویه‌های پودر تخم گشنیز، پودر پیاز، پودر هل، پودر سیر، پودر زیره سبز، پودر دارچین، پودر فلفل قرمز، پودر فلفل سیاه، پودر زنجبیل، پودر نمک دریا و پودر زردچوبه است. هر یک از این ادویه‌ها بهترین طهم را به جوجه‌کباب و مرغ خواهند داد.

بریم برای خرید ادویه

تهیه ادویه مخصوص غذا

۷-ادویه خورشت قیمه

خورشت قیمه یکی از غذاهای محبوب و بسیار خوشمزه است که حتما شما و بسیاری از افراد به دنبال تهیه و خوردن آن هستند. یکی از راه‌هایی که کمک زیادی می‌کند خورش قیمه عطر و بوی بسیار عالی داشته باشد و مزه‌ای فوق العاده به خود بگیرد، استفاده از ادویه مخصوص خورش قیمه در این غذای بسیار محبوب ایرانی است. مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده ادویه مخصوص غذا قیمه پلو، شامل ادویه‌های فلفل سیاه، زعفران، دارچین، زردچوبه، هل، جوز هندی و پودر گل سرخ است. این ادویه‌ها طعم و بوی بسیار عالی به خورشت قیمه خواهند داد.

۸- ادویه ماهی

ماهی یکی از غذاهای خوشمزه و بسیار پر خاصیت است که افراد زیادی آن را مصرف می‌کنند. بوی بد ماهی یکی از مشکلاتی است که افراد زیادی هنگام خوردن ماهی از آن ناراحت می‌شوند. ادویه مرغ و ماهی یکی از راه‌های بسیار موثر برای گرفتن بوی بد ماهی و دادن طعم بسیار عالی به آن است. هم‌چنین ادویه مخصوص غذا ماهی شامل ادویه‌های پودرخردل، نمک، فلفل سیاه، پودر برگ بو، پودر میخک، زنجبیل، هل و دارچین است. هر یک از این ادویه‌ها خواص بسیار زیادی دارند که در دادن مزه عالی و خواص بیشتر به ماهی کاربرد دارند.

بریم برای خرید ادویه مرغ و ماهی

۹- ادویه لازانیا

در بررسی ادویه مخصوص هر غذا، یکی از غذاهایی که مورد بررسی قرار می‌گیرد، لازانیا است. لازانیا مورد پسند هر سیلقه‌ای است و افراد بسیار زیادی علاقه به خوردن آن دارند. برای خوش طعم کردن هر چه بیشتر لازانیا، باید از ادویه مخصوص غذا لازانیا استفاده کنید. این ادویه خوشمزه شامل ادویه‌های پودر پیاز، پودر سیر، ریحان خشک، رازیانه، نمک، ففل سیاه و جعفری است. با ترکیب این ادویه‌ها، استفاده درست از ادویه در غذا خواهید داشت.

تهیه ادویه برای غذا

۱۰- ادویه ماست و خیار

ماست و خیار یکی از انواع پیش غذای خوشمزه است که بسیاری از افراد در کنار ناهار و شام خود مصرف می‌کنند. استفاده از ادویه ماست و خیار به آن طعم بسیار بهتری نیز خواهد داد. ادویه ماست و خیار از ادویه‌هایی مانند ادویه فلفل سیاه، نعناع خشک، ریحان، مرزه، ترخون خشک و پودر گل سرخ تشکیل شده است. اگر این ادویه‌ها را با یک‌دیگر ترکیب کنید، یک ادویه بسیار عالی برای ماست و خیار خواهید داشت.

۱۱- ادویه کوکوسبزی

اگر بخواهید استفاده درست از ادویه در غذا داشته باشید، کوکوسبزی یکی از غذاهای دیگری است که باید از ادویه مخصوص غذا در آن استفاده کنید. ادویه مخصوص کوکوسبزی شامل ادویه‌های پودر گل محمدی، ادویه کاری، دارچین و فلفل سیاه است. این ادویه‌ها بهترین مزه را به کوکو‌سبزی خواهند داد.

۱۲- ادویه کباب تابه‌ای

در بررسی ادویه هر غذا، ادویه مخصوص غذا کباب‌تابه‌ای یکی از ادویه‌جات دیگری است که حتما از آن استفاده کنید. ادویه مخصوص کباب‌تابه‌ای، شامل انواع ادویه‌های فلفل سیاه، پودر لیمو عمانی، زردچوبه و سماق است. حتما این ادویه‌ها را با هم مخلوط کنید و از آن بر روی کباب‌تابه‌ای استفاده نمایید.

۱۳- ادویه فلافل

فلافل از دیگر غذاهای محبوب است که بسیار با ساندویچ مصرف کرده‌اید. برای خوشمزه‌تر کردن فلافل باید از ادویه مخصوص غذا فلافل استفاده کنید. این ادویه شامل زیره‌سبز، ادویه کاری، پودر زنجبیل، فلفل قرمز، گشنیز و شنبلیله است. توصیه می‌شود که این ادویه‌ها را با هم مخلوط کنید و بر روی فلافل خود بریزید. حتی در سس فلافل هم می توانید از پودر انبه استفاده کنید برای تهیه سس انبه مخصوص فلافل مقاله “طرز تهیه فلافل به صورت مرحله به مرحله” را حتما بخوانید.

ادویه های مناسب برای غذا

۱۴- ادویه غذاهای ایتالیایی

امروزه غذاهای ایتالیایی بسیار مورد توجه در کشور ما قرار گرفته‌اند. برای استفاده درست از ادویه در غذا باید غذاهای ایتالیایی را حتما در نظر داشته باشید. ادویه مخصوص غذا ایتالیایی شامل انواع ادویه‌های مخلوط پونه، ریحان، رزماری، آویشن، فلفل قرمز و مرزنجوش است. البته همه این ادویه‌ها باید به صورت پودر شده مورد استفاده قرار بگیرند. از این ادویه مخصوص غذا ایتالیایی می‌توانید در غذاهایی مانند پاستا، پیتزا، لازانیا و ماکارونی استفاده کنید و از طعم بسیار عالی آن بیشترین لذت را ببرید.

۱۵- ادویه غذای عربی و ترکی

غذاهای عربی و ترکی، از انواع غذاهای دیگر هستند که بسیار طرفدار در بین ایرانیان امروزه دارد. برای خوشمزه‌تر شدن هر چه بیشتر آن پیشنهاد می‌شود از ادویه مخصوص غذا بسیار مناسب استفاده کنید. این ادویه از انواع ادویه مانند پودر زیره، تخم گشنیز، رازیانه، دارچین، جوز هندی پودر شده، هل ساییده شده و فلفل سیاه تشکیل شده است. با استفاده درست از ادویه در غذا عربی و ترکی می‌توانید طعم بی‌نظیری را تجربه کنید.

۱۶- ادویه هندی

غذای هندی از دیگر انواع غذا است که بسیار مورد استفاده ایرانیان قرار می‌گیرد. ادویه مخصوص غذا هندی از ادویه‌جاتی مانند پودر زیره، زنجبیل، دارچین، جوز هندی ساییده شده، فلفل سیاه، هل سایید شده، میخک پودر شده، زیره سیاه، زیره سبز، تخم گشنیز، رازیانه، فلفل و زردچوبه به میزان مساوی استفاده کنید. بنابراین غذاهای هندی را با لذت بیشتری خواهید خورد.

ادویه سالم انواع غذا

۱۷- ادویه مکزیکی

غذای مکزیکی یکی از غذاهای بسیار محبوب و خوشمزه دیگر است که در ایران بسیار مصرف می‌شود. برای استفاده درست از ادویه در غذا مکزیکی باید از انواع ادویه‌جات مانند پودر فلفل دلمه‌ای قرمز پابریکا، زیره پودر شده، فلفل سایید شده، پودر سیر و پودر میخک استفاده کنید. این ادویه‌ها خواص و طعم بی‌نظیری به غذای مکزیکی مورد علاقه شما خواهند داد.

۱۸- ادویه فرانسوی

غذای فرانسوی یکی از غذاهای بسیار محبوب دیگر در کشور ما است. اگر بخواهیم ادویه مخصوص هر غذا را استفاده کنیم، باید ادویه فرانسوی را حتما در نظر داشت. ادویه فرانسوی از انواع ادویه‌جات مانند ادویه جوزهندی ساییده‌شده، فلفل سیاه سابیده شده، دارچین و میخک پودر شده استفاده شده است. این ادویه‌ مخصوص غذا فرانسوی آن را بسیار خوشمزه خواهند کرد.

خرید ادویه

در این جا سعی کردیم شما را با ادویه مخصوص هر غذا در انواع مختلف آشنا کنیم تا بتوانید از انواع ادویه مخصوص غذا برای خوشمزه‌تر کردن هر چه بیشتر غذاهای خود استفاده کنید و خواص بسیار بیشتری به غذا بدهید. حال که با ادویه هر غذا آشنا شدید، پیشنهاد می‌شود که برای خرید ادویه در انواع مناسب از فروشگاه بانک طعم اقدام کنید. بانک طعم امکان خرید ادویه عمده را در انواع بسیار متنوع با کیفیت و طعم بسیار عالی و قیمت بسیار مناسب برای شما فراهم می‌کند و خرید ادویه عمده در زودترین زمان انجام خواهد شد. برای خرید ادویه مورد نظر بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه محصولات شوید.

بریم برای خرید ادویه

بانک طعم 18 دی 1401


محبوب‌ترین محصـــولات

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

ارسال دیدگاه

ورود به سیستم یک نظر بنویسید