اینفوگرافیک روش های نرم کردن گوشت

برای نرم کردن گوشت 13 روش را برایتان در قالب یک اینفوگرافی آوردیم اگر توضیح بیشتری هم بخواهید می توانید مقاله مربوط به اینفوگرافی را بخوانید.
22 بهمن 1401 توسط
بانک طعم
| هنوز نظری وجود ندارد

روش نرم کردن گوشت

اینفوگرافیک نرم کردن گوشت ترد و نرم‌کردن گوشت گوساله و گوسفندی یکی از کارهای بسیار مهمی‌ می‌باشد که هنگام استفاده از گوشت باید انجام بدهید تا بتوانید غذا را به راحتی و با لذت بخورید و هنگام خوردن گوشت احساس سفتی نکنیم. روش‌های ترد کردن گوشت عبارت هستند از:

۱- استفاده از چکش‌های مخصوص گوشت: برای نرم‌کردن گوشت، بیفتک کوب گوشت را بردارید و از دوطرف برش‌های گوشت را برای چند دقیقه از دو طرف ضربه بزنید و مدتی به ضربه‌زدن ادامه بدهید تا بافت‌های پیوندی گوشت شکسته بشود.

۲- مالیدن کیوی بر روی گوشت: یکی از میوه‌های آنزیم‌دار، کیوی می‌باشد که می‌تواند با استفاده از آنزیم اکتینیدین بافت‌های گوشت را بکشد و گوشت را نرم‌کند. به اندازه حجم گوشت، باید کیوی را خرد کنید و تکه‌های کیوی را بر روی تمام قسمت‌های گوشت بمالید و صبر کنید تکه‌های کیوی به مدت یک ساعت بر روی گوشت بماند و پس از آن گوشت را بپزید و از گوشت نرم لذت ببرید.

۳- استفاده از ادویه نرم‌کننده گوشت: راه دیگری برای ترد کردن گوشت، استفاده از پودر نرم کننده گوشت تندرایزر است. تندرایزر نوعی پودرخوراکی است که آنزیم‌های طبیعی آن می‌تواند بافت‌های پیوندی گوشت را بکشند و آن را نرم‌تر بکند. باید این ادویه را ۳۰ دقیقه قبل از پخت بر روی سطوح گوشت به صورت یک‌نواخت بپاشید تا گوشت آماده خوردن شود. 

۴- استفاده از جوش شیرین: برای نرم‌کردن گوشت گوسفندی مقداری جوش شیرین بر روی سطح گوشت بمالید و صبر کنید تا چند ساعت بماند. هم‌چنین می‌توانید مقدار خیلی کمی جوش شیرین به آب گوشت در حالت پختن اضافه کنید. دقت داشته باشید که گوشت را قبل از پخت خوب بشورید و از مصرف بیش از حد جوش شیرین خودداری کنید.

۵- قرار ندادن گوشت در فریزر: برای جلوگیری از سفت‌شدن گوشت تازه، گوشت را در یخچال بگذارید تا سرد شود اما گوشت را داخل فریزر قرار ندهید.

۶- عدم استفاده از نمک در پخت گوشت: در هنگام پخت گوشت، از افزودن نمک به گوشت خودداری کنید زیرا نمک باعث سفت شدن گوشت می‌شود.

۷- استفاده از پودرهای آنزیم و پلی فسفات: با استفاده از پودرهای تهیه شده از آنزیم‌ها، پروتئین موجود در بافت‌ها به خوبی حل می‌شود. پلی‌فسفات‌ها آب موجود در گوشت گوساله را به خوبی حفظ و کمک می‌کنند که گوشت نرم‌تر شود.

روش های نرم کردن گوشت

۸- خواباندن گوشت در ماست و پیاز: گوشت را در مخلوط ماست، پیاز و آبلیموی تازه بخوابانید تا به راحتی نرم بشود. ترکیب ماست و پیاز را به انواع گوشت اضافه بکنید و یک روز صبر کنید تا این ترکیب بر روی انواع گوشت بماند. برای خوش‌طعم‌ و خوش بو کردن گوشت شما می‌توانید از مقداری نمک، زعفران، فلفل و سبزیجات معطر بر روی گوشت استفاده کنید، در این حالت نرم‌کردن آن هم راحت‌تر انجام خواهد شد.

۹- خواباندن گوشت در مخلوط سرکه و روغن زیتون: برای نرم و لطیف کردن بافت گوشت باید گوشت گوساله را در مخلوط سرکه و روغن زیتون بخوابانید و مدتی صبر کنید تا گوشت به مدت دو ساعت در ترکیب استراحت بکند و از گوشت نرم لذت ببرید و به راحتی استفاده بکنید.

۱۰- اضافه کردن مقداری چربی به گوشت: چربی یا دنبه را اطراف تکه‌های گوشت قرار بدهید تا هنگام پخت ذوب بشوند. چربی‌های ذوب شده در هنگام پخت گوشت را آبدارتر و تردتر می‌کنند و باعث دل‌پذیر شدن طعم گوشت خواهند شد .

۱۱- استفاده از آناناس و پاپایا: شما می‌توانید از میوه‌های آنزیم داری مانند آناناس، انجیر، پاپایا و پرتقال استفاده بکنید تا بافت گوشت نرم شود و طعم آن بسیار بهبود پیدا کند. آناناس دارای مقدار زیادی آنزیم بروملانین است و این آنزیم می‌تواند بافت‌های گوشت گوساله و گوسفند را ضعیف کند.

۱۲- ایجاد برش با چاقو بر روی گوشت: برای نرم‌کردن گوشت، برش‌ها را با چاقویی تیز و با فواصل چندسانتی‌متری از هم ایجاد کنید. این کار بیشتر برای پخت استیک و گوشت‌های کبابی کاربرد دارد و باعث نرم‌کردن گوشت می‌شود و طعم آن را بسیار دلچسب‌تر و مناسب‌تر خواهد کرد.

۱۳- استفاده از بکینگ پودر: برای ترد کردن و نرم‌کردن گوشت، یک کاسه را پر از آب بکنید و مقدار کمی بکینگ پودر در آن حل کنید و گوشت را در این آب فرو کنید. صبر کنید و اجازه بدهید که گوشت به مدت ۱۵ دقیقه تا حداکثر ۱ ساعت در محلول بماند و نرم‌کردن گوشت را پس از آن خواهید دید.

برای خرید ادویه نرم کننده گوشت می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کنید.

بریم برای خرید ادویه نرم‌کننده گوشت

بانک طعم 22 بهمن 1401


محبوب‌ترین محصـــولات

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

ارسال دیدگاه

ورود به سیستم یک نظر بنویسید

چطور می تونیم کمکتون کنیم؟