طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده چگونه است؟

روش های بسیار زیادی برای تهیه سیب زمینی سرخ کرده مثل رستورانی ها و فست فودی ها وجود دارد که در این مقاله به طور کامل و دقیق به آن خواهیم پرداخت.
19 بهمن 1401 توسط
بانک طعم
| هنوز نظری وجود ندارد

سیب زمینی سرخ‌کرده یکی از پیش‌غذاهای بسیار خوشمزه و مقوی است که در کنار وعده‌های غذایی روزانه بسیار مصرف می‌کنید و از خوردن آن لذت بسیار زیادی می‌برید. هنگامی که به فست فود می‌روید و غذایی سفارش می‌دهید، معمولا همراه آن سیب‌زمینی سرخ کرده هم‌ سفارش می‌دهید. در این مقاله قصد داریم تهیه سیب زمینی سرخ کرده را به روش‌های مختلف آموزش بدهیم تا هر زمانی‌ که بخواهید، بتوانید این پیش‌غذای مناسب را تهیه کنید. با یاد گرفتن طرز تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده و استفاده از ادویه مخصوص سیب زمینی سرخ کرده، می‌توانید به راحتی خودتان سیب زمینی سرخ کرده درست کنید و از شاهکار خود لذت ببرید.

طرز تهیه سیب‌زمینی سرخ‌کرده رستورانی

برای تهیه سیب‌زمینی سرخ‌کرده روش‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به نوع سیب‌زمینی سرخ‌کرده می‌تواند متفاوت باشد. طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده به سبک رستوران یکی از روش‌های بسیار مهم و جالب برای تهیه سیب زمینی سرخ‌کرده است. برای تهیه سیب زمینی سرخ کرده رستورانی، باید سیب‌زمینی‌ها را به یک اندازه برش دهید. سپس سیب زمینی ها را بشویید و داخل یک صافی بریزید و منتظر بمانید تا آب سیب زمینی ها خارج شود. پس از آن، کمی نمک به آن اضافه کنید.

روش تهیه سیب زمینی سرخ کرده

حدود سه لیوان آب داخل قابلمه بریزید و روی شعله گاز بگذارید تا بجوشد. مقداری زعفران به سیب زمینی اضافه کنید و مدت پنج دقیقه صبر کنید تا بجوشد. سپس آن را داخل صافی بریزید و صبر کنید تا آب آن خارج شود. در گام بعد باید مقداری روعن داخل تابه بریزید و شعله گاز را زیاد کنید تا سیب‌زمینی‌ها سرخ شوند.

برای تهیه سیب زمینی سرخ‌کرده فست فودی باید سیب‌زمینی های سرخ کرده را بر روی کاغذ روغنی بریزید. داخل ظرفی، ادویه پابریکا، پودرسیر، پودر فلفل سیاه و آویشن را با هم مخلوط کنید و بر روی سیب زمینی بریزید و سیب‌زمینی با بهترین طعم را نوش جان کنید.

روش‌های دیگری برای تهیه سیب‌زمینی سرخ‌کرده رستورانی

روش مناسب دیگر تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده پفکی، بلانچ‌کردن سیب‌زمینی‌ها است. برای این‌کار باید ابتدا سیب‌زمینی را به اندازه بزرگ و دراز خلال کنید. به طوری که قطر سیب‌زمینی ها ضخیم باشد. روش بلانچ کردن به این ترتیب است که در یک قابلمه مناسب آب را جوش بیاورید و سپس به مدت یک دقیقه سیب‌زمینی‌ها را در آب جوش بیندازید. بعد از یک دقیقه بلافاصله سیب‌زمینی‌ها را در آب سرد بریزید و آبکش کنید.

روش تهیه سیب‌زمینی سرخ‌کرده فست‌فود

برای تهیه سیب‌زمینی سرخ‌کرده فست فودی با مزه بسیار عالی می‌توانید ادویه سیب‌زمینی سرخ‌کرده را به آن اضافه کنید. از انواع ادویه مخصوص سیب‌زمینی سرخ کرده می‌توان به نمک و فلفل اشاره کرد.

شما می‌توانید برای تهیه سیب زمینی سرخ‌کرده در دستگاه سرخ‌کن یا در یک ماهیتابه گود یا قابلمه با روغن داغ زیاد، سیب‌زمینی‌ها را سرخ کنید. سپس سیب‌زمینی‌های سرخ شده را بر روی یک حوله تمیز یا روغن کاغذی بگذارید و صبر کنید تا روغن اضافی سیب‌زمینی‌ها گرفته شود. همچنین می‌توانید برای تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده خوش مزه به آن پنیرپیتزا، سس قارچ و پنیر و سس کچاپ اضافه کنید.

هم‌چنین تهیه سیب زمینی سرخ کرده پفکی به روش مک‌دونالد به همین ترتیب است و از تهیه سیب زمینی سرخ‌کرده حرفه‌ای لذت ببرید.

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده رستورانی 

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده رژیمی در فر

گاهی اوقات شما نیاز به تهیه سیب‌زمینی سرخ‌کرده دارید به طوری که رژیم لاغری خود را حفظ کنید. برای تهیه سیب‌زمینی تنوری باید سیب‌زمینی‌ها را در اندازه‌های بزرگ و شکل دل‌خواه قاچ کنید. سیب‌زمینی‌ها نباید نازک و با قطر کم باشند و بهتر است آن‌ها را نسبتا ضخیم برش بزنید.

پس از آن باید سیب‌زمینی‌ها را «بلانچ» کنید. در یک قابلمه آب را جوش بیاورید و به مدت یک دقیقه سیب‌زمینی‌ها را در آن قرار دهید. سپس سیب‌زمینی‌ها را در آب سرد بریزید و آبکش کنید. استفاده از ادویه مخصوص سیب‌زمینی سرخ کرده حتما توصیه می‌شود. در یک سمت مناسب سیب‌زمینی‌ها را بریزید و با مقداری روغن‌زیتون، فلفل و نمک و در صورت تمایل کمی پودر آویشن مزه‌دار کنید.

فر را روی ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و پس از گرم شدن فر، سینی سیب‌زمینی‌ها را در قسمت وسط فر بگذارید. ۴۰ تا ۴۵ دقیقه برای پختن و گریل شدن سیب‌زمینی‌ها کافی است و در ده دقیقه پایانی پخت، باید گریل فر را روشن کنید تا روی سیب‌زمینی‌ها طلایی شود. 

در اواسط کار باید میزان پخت سیب‌زمینی را امتحان کنید و اگر طعم سیب زمینی را پسندیدید ، سیب‌زمینی را از فر خارج کنید. بعد از پایان پخت روی سیب‌زمینی‌ها پودر پنیر بپاشید و با سس دلخواه‌تان سیب زمینی سرخ کرده را میل کنید.

طرز تهیه مرغ سوخاری آسان

هم‌چنین می‌توانید سیب زمینی سرخ‌کرده آماده شده را با بیکن یا گوشت مرغ، ماهی و استیک نوش جان کنید و از ادویه سیب‌زمینی سرخ کرده در غذا بسیار استفاده کنید. 

سیب زمینی سرخ کرده

طرز تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده پفکی

یکی از روش‌های تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده با فر، پخت سیب‌زمینی سرخ کرده پفکی می‌باشد. باید ابتدا فر را روشن کنید و در دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. سپس سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به صورت خلال های درشت و قطور برش بزنید و یک قابلمه دارای مقداری آب را روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید.
وقتی آب در قابلمه به جوش آمد، سیب زمینی های خلالی را در آن بریزید و پس از ده دقیقه سیب زمینی ها را خارج و آبکش کنید. روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید و سیب زمینی ها را با فاصله روی سینی بگذارید. حالا هر چه قدر که تمایل دارید ادویه مخصوص سیب زمینی سرخ کرده مانند نمک، فلفل، آویشن، پودر سیر، رزماری، جعفری، روغن زیتون و … را بر روی سیب زمینی‌ها بپاشید.

سینی را داخل فر بگذارید تا پس از ۳۰ دقیقه تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده ترد شما انجام شود. هر از گاهی سیب زمینی ها را بچرخانید تا هر دو طرف سیب‌زمینی‌ها حرارت ببینند. حالا سینی را از فر خارج کرده و سیب زمینی ها را با سس کچاب خانگی، سس سیر یا سس قارچ و پنیر میل کنید و از سیب زمینی با پنیر و قارچ لذت ببرید.

سیب زمینی سرخ کرده با پنیر

طرز تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده ‌رشته‌ای

در یک ماهیتابه روغن سرخ‌کردنی بریزید و آن را با شعله زیاد داغ کنید. مقدار روغن در تابه باید به اندازه‌ای باشد که سیب‌زمینی‌ها در آن شناور شوند و بجوشند. در یک کاسه آب، آرد، ادویه‌ها و نمک و انواع ادویه مخصوص سیب‌زمینی سرخ‌کرده را با هم مخلوط کنید. سیب‌زمینی‌ها را در این خمیر بریزید و به طور کامل با هم مخلوط کنید.

پس از داغ‌شدن روغن، سیب‌زمینی‌ها را در دسته‌های کم در یک سبد یا توری فلزی بریزید و توری را در روغن داغ فرو کنید. سیب‌زمینی‌ها پس از گذشت ۵ دقیقه، باید تا جایی سرخ شوند که رنگ آن‌ها طلایی شود. وقتی رنگ سیب‌زمینی‌ها طلایی شد، سبد سیب‌زمینی‌ها را از روغن خارج کنید و اجازه دهید تا روغن اضافی آن‌ها گرفته شود.هرچه روغن اضافی سیب‌زمینی‌ها بیشتر گرفته شود، سیب‌زمینی‌ها برشته و تردتر خواهند شد. حال می‌توانید سیب‌زمینی سرخ کرده رشته‌ای را بخورید و تجربه بسیار عالی از غذا داشته باشید.

روش‌های متنوع تهیه سیب‌زمینی سرخ‌کرده

برای تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده، روش‌های بسیار متنوع‌تری وجود دارد. از دیگر روش‌های آن، تهیه سیب‌زمینی سرخ‌کرده با پودر سوخاری و سس خردل و دیپ پنیری می‌باشد که طعم بسیار عالی و مناسبی به غذای شما می‌دهد. روش دیگر برای تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده، تهیه گل رز سیب‌زمینی می‌باشد که روش آن نسبتا ساده می‌باشد و از گل رز سیب‌زمینی ‌می‌توان برای تزیین انواع پلو و خورش و مرغ و گوشت استفاده کرد.

در این‌جا سعی‌کردیم شما را با انواع روش‌های تهیه سیب‌زمینی سرخ‌کرده و انواع ادویه مخصوص سیب‌زمینی سرخ کرده آشنا کنیم تا بتوانید این پیش غذای بسیار مقوی و خوشمزه را به راحتی تهیه کنید و هم‌چنین انواع ادویه‌جات مناسب را به سیب زمینی سرخ کرده اضافه کنید.

فروشگاه بانک طعم انواع ادویه سیب‌زمینی سرخ کرده را با کیفیت و قیمت بسیار مناسب در اختیار شما می‌گذارد و امکان خرید ادویه سیب‌زمینی سرخ کرده به راحتی برای شما فراهم است و می‌توانید ادویه‌جات با کیفیت سیب‌زمینی سرخ‌کرده را از این فروشگاه به راحتی بخرید و از طعم بسیار عالی سیب‌زمینی سرخ کرده بیشترین لذت را ببرید. برای خرید ادویه سیب‌زمینی سرخ کرده بر روی لینک زیر کنید تا وارد صفحه محصولات شوید. در خدمت شما هستیم.

بریم برای خرید ادویه سیب زمینی سرخ کرده

بانک طعم 19 بهمن 1401


محبوب‌ترین محصـــولات

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

ارسال دیدگاه

ورود به سیستم یک نظر بنویسید