اینفوگرافیک خواص و کاربرد ادویه تندوری

خواص و کاربرد های زیادی برای پودر تندوری وجود دارد. در اینفوگرافیک خواص و کاربرد تندوری، بعضی از این موارد را توضیح داده ایم.
22 بهمن 1401 توسط
بانک طعم
| هنوز نظری وجود ندارد

اینفوگرافیک خواص و کاربرد ادویه تندوری

ادویه تندروی یا تنوری از انواع ادویه‌جاتی است که دارای خواص و فواید بسیار زیادی می‌باشد. تندوری یک تنور استوانه‌ای شکل در کشور هندوستان می‌باشد و انواع نان و غذا در آن پخته می‌شود. یکی از کاربردهای ادویه تندروی پخت غذاهای تنوری استفاده است. ادویه تندوری دارای ترکیبات زیادی است. از ترکیبات ادویه تندوری می‌توان به پودر پاپریکا، پودر زنجبیل، پودر زیره، پودر تخم گشنیز، زردچوبه، پودر سیر، پودر میخک، پودر جوز هندی، فلفل قرمز آسیاب شده، پودر دارچین، پودر رازیانه، پودر هل و… اشاره کرد. هر یک از ترکیبات ادویه تندروی دارای خواص بسیار زیادی هستند. به همین دلیل به صورت تصویری در اینفوگرافیک خواص تندروی به بعضی از آن‌پرداخته‌ایم.

تندوری زیر می بینید، از خواص ادویه تندوری می‌توان به وجود ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر در آن اشاره کرد. ادویه تندوری به دلیل وجود فلفل قرمز ویتامین A دارد و به دلیل وجود میخک و هل ویتامین C دارد. از دیگر خواص ادویه تندوری، وجود انواع مواد معدنی مانند آهن، مس، کلسیم و منگنز است. هم‌چنین فیبر زیادی در ادویه تندوری به دلیل وجود هل، جوز هندی، فلفل و میخک در آن وجود دارد. کاربرد ادویه تندوری در درمان بیماری‌هایی مانند چاقی، یبوست، ضعف بدنی، سرماخوردگی و پیشگیری از سرطان بسیار زیاد است.

به دلیل طبع گرمی که ادویه پودر تندوری دارد کاربرد و خواص بسیار زیادی دارد. به طوری که از آن برای رفع سردی انواع غذاهای گوشتی مانند جوجه‌کباب استفاده می‌شود. هم‌چنین از ادویه تندوری می‌توان انواع غذاهای تند، هندی، چیپس و… را تهیه کرد.

طرز تهیه ادویه تندوری

شما می‌توانید خرید ادویه تندوری را به راحتی و به سرعت از فروشگاه بانک طعم انجام بدهید و از خواص ادویه تندوری لذت ببرید. هم‌چنین می‌توانید با روش مناسب این ادویه را تهیه کنید. برای تهیه ادویه تندوری باید مقدار مساوی و یک‌سان از ترکیبات را در ظرف مساوی بریزید و به خوبی مخلوط بکنید. سپس ادویه تندوری را در یک ظرف شیشه‌ای در بسته و در جای تاریک و خنک نگه‌داری کنید.

از ادویه تندوری برای مرینت کردن گوشت و مرغ، پیش از پخت آن می‌توانید استفاده کنید. روش مرینت کردن به این صورت است که باید مقداری ادویه را با مقداری روغن خوراکی مانند زیتون، کنجد و… ترکیب کنید. سپس تکه‌های مرغ را به آن آغشته کنید و چند ساعت صبر کنید تا تکه‌های مرغ در آن بماند. در مرحله بعد شما باید گوشت‌ها را سرخ یا کباب کنید.

برای نگهداری از ادویه تندوری باید آن را دور از نور خورشید و در مکانی تاریک و خنک قرار بدهید. سپس ادویه تندوری را در ظرف درداری که در آن محکم بسته می‌شود بریزید. به این ترتیب شما می‌توانید ادویه تندوری را به مدت یک‌سال به راحتی نگه‌دارید و هیچ نگرانی از فاسد شدن و از بین رفتن بو و طعم آن نخواهید داشت.

بریم برای خرید ادویه تندوری

مصرف ادویه تندوری

بانک طعم 22 بهمن 1401


محبوب‌ترین محصـــولات

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

ارسال دیدگاه

ورود به سیستم یک نظر بنویسید