سوپ تند + نحوه استفاده از فلفل قرمز در سوپ

برای تهیه یک سوپ تند نیاز دارید تا از یک فلفل مناسب و آتشین استفاده کنید. ما در این مقاله به معرفی چند فلفل عالی برای تهیه یک سوپ تند پرداختیم.
17 بهمن 1401 توسط
بانک طعم
| هنوز نظری وجود ندارد

اکنون فصل سرما و زمستان است. این بدان معناست که زمان بسیار مناسبی برای سوپ است. ما به دنبال یک سوپ تند هستیم که واقعا به شما گرمای زیاد بدهند. بانک طعم دارای انواع فلفل است که به خوش طعم‌تر کردن سوپ‌های شما کمک زیادی می‌کنند. حتی اگر نمی‌خواهید تندی زیاد به سوپ بدهید و می‌خواهید کمی فلفل چیلی به آن اضافه کنید. استفاده از فلفل دودی تا فلفل میوه‌ای و فلفل تند، می‌تواند گرما و حرارت زیادی به سوپ بدهد و مزه و طعم آن را بسیار بهتر کند. در این‌جا جگونگی افزودن طعم بیشتر به انواع سوپ و خورشت با استفاده از انواع فلفل دلمه‌ای بیان شده است.

خواص فلفل دلمه‌ای

فلفل دلمه‌ای گرما و طعم بسیار عالی به همه سوپ‌ها و خورشت‌های مکزیکی می‌افزاید. اما همچنان می‌تواند طعم فلفل دل‌پذیری را به سوپ کدو یا کره ذرت اضافه کند و یک سوپ تند تهیه کرد.

فلفل قرمز آنچو در واقع خشک شده فلفل پوبلانو است. از این فلفل در انواع غذاهای مکزیکی به وفور استفاده می‌شود. این پودر فلفل، دارای طعمی عالی و گرما‌بخش و گرمای بسیار ملایم است. در برخی مغازه‌ها می‌توانید فلفل‌های آنچو قهوه‌ای مایل به قرمز تیره پیدا کنید، اما بانک طعم آنچو فلفلی مناسبی آماده کرده است که می‌توانید آن را بخرید و برای تهیه یک سوپ تند از آن استفاده کنید.

خواص سوپ فلفل

ترکیب های فلفل قرمز

بهترین ترکیب فلفل قرمز آن‌چو می‌تواند با انواع سوپ‌ها و خورشت‌های مکزیکی، غذاهایی با ترکیبات بومی مکزیک مانند ذرت، فلفل دلمه‌ای، فلفل پوبلانو، آووکادو و لوبیا باشد. هم‌چنین استفاده از فلفل قرمز آن‌چو در آبگوشت نیز گزینه بسیار مناسبی است. این فلفل طعم فلفل دلمه‌ای را به سوپ‌های زمستانی مورد علاقه شما که مخصوص سبزیجات هستند می‌دهد. مخصوصا سوپ‌هایی که کمی شیرین هستند و نیاز دارند تا به یک سوپ تند تبدیل شوند. از غذاهایی که دارای فلفل قرمز آن‌چو هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- پوزوله مرغ قرمز سنتی
۲- پوبلانو آلبوندیگاس با سوپ آنچو شیلی
۳- سوپ کدو تنبل مکزیکی با آنچو چیلی ، کرما و پپیتاس
۴- سوپ لوبیا سیاه آنچو شیلی
۵- کوره ذرت مکزیکی خامه ای
۶- سوپ آنچو شیلی با آووکادو ، کرما و شیلی پاسیلا

فلفل قرمز در سوپ

کاربرد فلفل حلب

این فلفل یک نوع فلفل دلمه‌ای اعتیاد آور است. می‌توانید با این فلفل غذایی تند بپزید یا از آن مانند نمک چاشنی غذا استفاده کنید. این بسیار متداول است که فلفل که گرمای معمولی و کیفیتی مانند مرکبات را برای غذا فراهم کند. این فلفل قرمز که به فلفل هالبی نیز مشهور است، از خاورمیانه و به ویژه سوریه به دست آمده است. جایی که می‌توانید در آن غذاهای سنتی با مزه مناسب مانند: سوپ تند پیدا کنید.

فلفل‌های رسیده برداشته می‌شوند و سپس با استفاده از روغن و نمک پخته خواهند شد. این فلفل دارای طعم ترش تقریبا روشن با گرمای ملایم است. شما می‌توانید درباره فلفل حلب بیشتر بخوانید یا این فلفل را بخرید. این فلفل بهتر است با خورشت‌های خاورمیانه‌ای یا سوپ‌ تند و خوشمزه و خامه‌ای تهیه شود. هم‌چنین می‌توانید از آن در کنار نخود، کدو حلوایی، ماست یا عدس استفاده کنید. اما در صورت تمایل هر سوپی را با این فلفل مصرف کنید.

از ایده‌های دستور غذا در سوپ‌هایی که درست می‌کنید حتما استفاده کنید. چه دستور پخت سوپ را به خوبی بدانید یا خیر. برخی سوپ‌هایی که دارای فلفل حلب هستند عبارتند از:

۱- سوپ کدو حلوایی با فلفل حلب
۲- سوپ عدس قرمز ترکی
۳- سوپ ماهی با پاپریکا و فلفل حلب
۴- سوپ تند فلفل قرمز با سماق، ماست و صدف
۵- سوپ کدو حلوایی ترکی
۶- سوپ هویج برشته

فلفل حلب در سوپ

خواص چیپوتل چیلی

این نوع فلفل بیشتر برای کسانی مناسب است که طعم‌های دودی را برای ادویه‌جات بسیار می‌پسندند. چیپوتل‌ها در واقع ژالاپینوهای دودی هستند. از این رو دارای طعم کاملا متفاوتی نسبت به فلفل نوع تند و سبز هستند. چیپوتل‌ها به طور مشخصی دودی هستند و اغلب شیرینی زیادی دارند. این فلفل‌ها خیلی تند نیستند و برای تهیه سوپ تند مناسب نیست، اما در عوض طعم ملایم و خاکی دارند. به شما پیشنهاد می‌شود که حتما فلفل چیپوتل خرد شده بخرید.

بسیاری دوست دارند که از این فلفل در سوپ‌ تند و مکزیکی، سوپ‌های شیرین‌تر و سوپ‌های پنیری، سبزیجاتی مانند ذرت، لوبیا و عدس استفاده کنند. هم‌چنین برای افزودن به خورشت‌های گوشتی پخته شده، سوپ تورتیلا و… بسیار مناسب است. این فلفل یادآور غذاهای سبک مکزیکی یا تکس مکس است. دود فلفل چیپوتل به خوبی با سوپ‌های سبزیجات و خورشت‌های گوشتی ترکیب و تهیه می‌شود و غذاهای زیر را آماده می‌کنند.

‍۱- سوپ گل کلم چیپوتل چدار
۲- سوپ کارنیتاس پخته شده
۳- سوپ ذرت و فلفل شیرین
۴- سوپ انچیلادا مرغ آهسته پز یا سوپ ترتیلا مرغ چیپوتل
۵- لوبیای مکزیکی با سوسیس و پوبلانو
۶- سوپ کدو تنبل

خواص فلفل در سوپ تند

همه چیز درباره فلفل هندی

این فلفل بسیار تند است و می‌توانید آن را به هر غذایی اضافه کنید. از این ففل به مقدار کم یا زیاد می‌توان در سوپ استفاده کرد. بسته به اولویت شما فلفل هندی جز اصلی قفسه ادویه آشپزخانه خواهد بود. شما می‌توانید پودر فلفل را بانک طعم خریداری کنید. از این فلفل قرمز خشک و آسیاب شده می‌توانید در هر مکانی که دوست دارید برای گرما استفاده کنید. این فلفل همه کاره برای چاشنی سوپ‌ تند و خورش‌ها است و طعم خاصی به غذا می‌دهد.

فلفل هندی به عنوان چاشنی سوپ‌های با طعم کاری بسیار مناسب است. هم‌چنین حرارت مناسبی به گوشت‌ها یا سبزیجات دم‌کرده اضافه می‌کند. این فلفل را می‌توان بر روی سوپ خامه‌ای بپاشید تا طعم تند آن کم‌تر شود. برای پخت غذا این فلفل را بلافاصله به سوپ‌ها و خورش‌ها اضافه کنید. اگر مهمانان شما طعم تند را دوست ندارند، فلفل را در کاسه بریزید. هم‌چنین می‌توانید از آن در هر جایی استفاده کنید. اما زیاده روی نکنید! برخی غذاها با فلفل هندی پخته می‌شوند که عبارت اند از:

۱- چیلی کان کارن با ادویه کاین
۲- سوپ مرغ تند سالم با سبزیجات
۳- سوپ عدس ادویه دار با چغندر سرخ شده و کدو تنبل
۴- سوپ لوبیای سیاه تند گیاهی
۵- سوپ عدس گوجه فرنگی تند
۶- خورش بادام زمینی مرغ آفریقایی

شما کدام فلفل دلمه‌ای را برای خوش طعم نگه داشتن سوپ‌ها و سوپ تند بیشتر دوست دارید؟ دستورالعمل های پخت سوپ مورد نظر شما چیست؟

بریم برای خرید ادویه

خواص فلفل قرمز

بانک طعم 17 بهمن 1401


محبوب‌ترین محصـــولات

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

ارسال دیدگاه

ورود به سیستم یک نظر بنویسید

چطور می تونیم کمکتون کنیم؟