اینفوگرافی درمان حالت تهوع در بارداری

در این مقاله بصورت بصری اینفوگرافیک درمان حالت تهوع در بارداری را ترسیم کرده‌ایم و شما را برای درمان این مشکل اساسی راهنمایی کردیم.
22 بهمن 1401 توسط
بانک طعم
| هنوز نظری وجود ندارد

اینفوگرافیک درمان حالت تهوع در بارداری

حالت تهوع در بارداری یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از بانوان در زمان بارداری با آن روبه‌رو می‌شوند و آزار و اذیت زیادی را به خاطر حالت تهوع تحمل می‌کنند. درمان حالت تهوع بارداری برای خانم‌های باردار بسیار اهمیت دارد. در اینفوگرافیک درمان حالت تهوع می‌خواهیم انواع روش‌های موثر برای درمان حالت تهوع در بارداری را بیان کنیم؛ تا بسیار کمتر با مشکل آزار دهنده حالت تهوع در بارداری روبه‌رو شوید و بسیار راحت‌تر این دوران را بگذرانید.

۱- مصرف صبحانه در رخت‌خواب یکی از روش‌های بسیار موثر برای درمان حالت تهوع در بارداری می‌باشد. خالی بودن معده و پایین بودن سطح قند خون شما، باعث تشدید حالت تهوع در بارداری می‌شود. اگر صبحانه را در رخت‌خواب میل کنید، کالری بدن شما تامین می‌شود و سطح قند خون شما افزایش می‌یابد. بنابراین اسیدهای مربوط به حالت تهوع، جذب می‌شود.

۲- مصرف زنجبیل یکی از روش‌های بسیار موثر برای درمان حالت تهوع می‌باشد. البته دقت داشته باشید که در مصرف زنجبیل در بارداری نباید زیاده‌روی کرد و باید در حد لازم با مشورت پزشک مصرف کرد.
زنجبیل میزان حالت تهوع شما را بسیار کاهش می‌دهد. شما می‌توانید محصول ارگانیک زنجبیل را از فروشگاه بانک طعم سفارش دهید. برای مصرف زنجبیل، پودر یا عصاره تازه آن را به چای و نوشیدنی صبحانه اضافه کنید و از مصرف آن لذت ببرید.

۳- استفاده از دمنوش نعناع یا عرق نعناع در بارداری بسیار سفارش می‌شود. البته از مصرف بیش‌ازحد آن در بارداری باید خودداری کرد. مصرف عرق نعناع پس از هر وعده غذایی از بروز حالت تهوع پیشگیری می‌کند. همچنین مصرف آن در هنگام صبح نیز کمک بسیار زیادی برای درمان حالت تهوع می‌کند.

۴- کاهش حجم وعده‌های غذایی یکی از روش‌های موثر درمان حالت تهوع در بارداری می‌باشد. کاهش سریع قند خون در دوران بارداری و احساس سیری و گرسنگی زیاد، باعث مشکلات زیاد حالت تهوع می‌شود. مصرف ۵ یا ۶ وعده غذایی کوچک به‌جای ۳ وعده غذایی روزانه، کمک بسیار زیادی به تثبیت سطح قند خون و کاهش حالت تهوع در بارداری می‌کند.

۵- جویدن بیشتر لقمه غذا دیگر روش بسیار موثر می‌باشد. طب اسلامی سفارش می‌کند که هر لقمه را ۳۲ بار بجوید؛ زیرا تلاش اضافی معده برای هضم غذا باعث تشدید مشکل حالت تهوع خواهد شد.

                                                              درمان حالت تهوع در بارداری

۶- پرهیز از استشمام بوی نامطبوع در بارداری اهمیت زیادی دارد. استمشام برخی بوها مانند بوی غذا، بوی عطر، تنباکو و… برای برخی افراد در دوران بارداری بسیار آزار دهنده خواهد بود.

۷- تغییر در رژیم غذایی کمک زیادی به درمان حالت تهوع در بارداری می‌کند. در زمان بارداری، حتما باید یک رژیم غذایی سالم و مغذی را انتخاب کنید و غذاهای سازگار با معده و دستگاه گوارش را مصرف کنید. بهترین رژیم غذایی برای درمان حالت تهوع در دوران بارداری، مصرف مواد غذایی دارای پتاسیم، منیزیم، پروتئین و انواع میوه­،ها و سبزیجات می‌باشد.

۸- داشتن استراحت و خواب کافی در دوران بارداری کمک بسیار زیادی به درمان آن می‌کند. برای داشتن خواب آرام باید فضا را تاریک و دستگاه‌های الکترونیکی را خاموش کنید. همچنین خواب در طول روز فراموش نشود.

۹- مصرف مایعات به اندازه ۸ لیوان آب در روز و جلوگیری از بی‌آبی بدن کمک زیادی به درمان حالت تهوع می‌کند. مصرف نوشیدنی‌های شیرین باعث بی‌آبی و حالت تهوع بیشتر در بارداری می‌شود.

۱۰- پیاده‌روی روزانه به مدت ۲۰ دقیقه یا انجام چند پیاده‌روی کوتاه چند دقیقه‌ای در طول روز به درمان حالت تهوع کمک زیادی می‌کند. ترشح اندروفین می‌تواند میزان حالت تهوع و خستگی شما را کاهش دهد.

۱۱- استفاده از داروهای ضدتهوع در بارداری روش موثر دیگر برای درمان آن می‌باشد. باتوجه‌به وضعیت شخص باردار، داروهای مختلفی تجویز می‌شوند؛ که مصرف آن کمک بسیار زیادی به پیشگیری از حالت تهوع می‌کند.

با رعایت نکات گفته شده از بسیاری از مشکلات دوران بارداری به راحتی می‌توانید جلوگیری کنید و دوران بارداری بسیار راحت‌تری خواهید داشت.

بریم به فروشگاه بانک طعم

بانک طعم 22 بهمن 1401


محبوب‌ترین محصـــولات

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

ارسال دیدگاه

ورود به سیستم یک نظر بنویسید